Středočeští žalobci převzali kauzu Rath a seznamují se se spisem

Postup policie i důkazy v kauze Davida Ratha prověří středočeské státní zastupitelství. Případ jim včera předala ústecká zástupkyně Lenka Bradáčová, která od počátku vše dozorovala. Podle ní se ale nejvážnější trestný čin stal v Rudné u Prahy, kde si Rath údajně převzal úplatek za zmanipulovanou zakázku. Proto se teď případu bude vyšetřovat ve středních Čechách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Filip Jandourek

Podle poslance Marka Bendy z ODS by teď teoreticky mohl nový dozorující zástupce zastavit převoz Davida Ratha na slyšení do sněmovny. O jeho vydání k trestnímu stíhání ale poslanci v úterý rozhodovat budou.

„My teď máme tuto žádost, protože o ní rozhodla předsedky ně sněmovny jen předběžně a sněmovna na své první schůzi musí rozhodnout. Samozřejmě je pak právem žalobců s tím udělat cokoli jiného, včetně toho, že to zastaví nebo že přinesou jiné žádosti,“ uvedl Benda.

S tím, že kauzu Davida Ratha dosud dozorovala ústecká státní zástupkyně, nesouhlasili poslancovi obhájci a podali už proti tomu i stížnost.

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme