Středočeští zastupitelé odsouhlasili převod dalších nemocnic

Nemocnice ve Středočeském kraji se mohou přeměnit na akciové společnosti. Odsouhlasili to tamní krajští zastupitelé. Jde konkrétně o kladenskou, mladoboleslavskou, benešovskou a kolínskou nemocnici. Nové obchodní společnosti mají vzniknout od 1. dubna a v budoucnosti k nim přibudou i další nemocnice v kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice Kolín | Foto: www.nemocnice.Kolín.cz

Podle hejtmana Petra Bendla se tímto způsobem už nebudou dále zadlužovat. "Transformace příspěvkových organizací na akciové společnosti dělá řada krajů spíš v sebeobraně proti populismu vlády, která umělým způsobem navyšuje výdaje našich nemocnic, a to zejména ve mzdové oblasti, že zvedá platy, aniž by na to nemocnice měly, což je pak dostává do obrovských finančních potíží a do dluhů. Do systému obchodních společnostní vláda zasahovat svým nařízením nemůže."

Přeměna středočeských nemocnic na akciové společnosti se nelíbí opozičním zastupitelům. Ti budou proto usilovat o právní posouzení schváleného materiálu. Důvody, proč s přeměnou nemocnic opozice nesouhlasí, vysvětlil předseda středočeské ČSSD Richard Dolejš.

"Myslíme si, že tudy cesta nevede, protože ve finále tento proces dle programu ODS bude směřovat k jejich privatizaci. Máme značné výhrady i k materiálům, které byly v této věci předloženy, protože se předpokládá, že o převodu akcií bude rozhodovat dozorčí rada, což je úzký orgán, a ne zastupitelstvo, které k tomuto má mandát."

Marika Táborská, Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme