Středoškoláci mají poslední den na výběr maturitních předmětů

Žáci posledních ročníků středních škol mají poslední den na podání přihlášky k maturitě. Její podobu úředníci ministerstva na příští dva roky změnili kvůli chybám v letošních testech. Všichni budou maturovat jen v základní úrovni a ze dvou povinných předmětů. Českého jazyka a dále matematikou, nebo cizím jazykem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita | Zdroj: ČTK

„Pro nás je maturita hlavně ta školní. Mohli jsme si vybrat mezi tím, jestli budeme mít zkoušky dvě, nebo tři, tak jsme si vybrali tři. Soustředíme se na svou vlastní školní maturitu a počkáme, co přijde dalšího a budeme se snažit ji ovlivňovat, jak můžeme,“ říká ředitel Arcibiskupského gymnázia v Praze Richard Mašek.

Stejně jako značné části jeho studentů mu vadí, že nově bude jen jedna úroveň maturitní zkoušky. Gymnazisté by prý – kdyby měli na výběr – volili obtížnější zkoušku.

Úředníci ministerstva školství zkoušku změnili kvůli chybám v letošních testech. Žáci kritizovali také hodnocení slohových prací, i to se změní. Slohové práce budou hodnotit učitelé ze škol. Letos je opravovali lidé vyškolení maturitním centrem.

„Slohové písemné práce z češtiny, kde skutečně docházelo k problémům s hodnocením, budou hodnoceny na školách, nebude tam metoda hodnocení objektivními hodnotiteli,“ potvrdil ministr školství Petr Fiala.

Podle maturitního centra je minimální úspěšnost u jazykových zkoušek 43 procent. V matematice studentům stačí 33 procent. Změny by měly státní zkoušku zlevnit až o 50 milionů korun.

Klára Bílá, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme