Street party anarchistů se obešla bez incidentů

Asi dvě stovky anarchistů se zúčastnily pražské street party namířené především proti listopadovému summitu NATO. Povolená akce začala na Těšnově, poté se její účastníci vydali směrem k Letné, kde v podvečer demonstraci ukončili. Kvůli drobným přestupkům policie čtyři anarchisty zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

účastníci street party | Foto: Michal Doležal

Policie kvůli pochodu anarchistů musela odpoledne omezit dopravu na magistrále. Jezdit po ní směly jen autobusy městské hromadné dopravy. Na celou akci dohlíželo asi 350 policistů a vše se obešlo bez větších komplikací. Za drobné přestupky policisté sice zadrželi čtyři lidi, všichni ale byli podle policejní mluvčí Ivy Knolové po vyslechnutí propuštěni.

"Na Těšnově byly zadrženy dvě osoby, jedna pro podezření z protiprávního jednání a druhá proto, že nemohla hodnověrným způsobem prokázat svoji totožnost. Ve Veletržní ulici došlo k předvedení dvou osob. Jedna se dopustila přestupku, když demontovala dopravní značku a další osoba se dopustila přestupku proti veřejnému pořádku."

Marika Táborská, Renáta Prátová, Marcela Mikesková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme