Jednou jí to sečtu, hrozil exkolegyni Jiří D. Po roce ji polil kyselinou a zřejmě střílel i na úřadu práce

Muž, který v úterý dopoledne na Praze 2 zastřelil pracovnici úřadu práce, zřejmě neútočil poprvé. Policie pracuje s verzí, že jde o šestašedesátiletého Jiřího D., který před čtyřmi dny poleptal kyselinou bývalou kolegyni. Počkal si na ni na parkovišti společnosti Aero Vodochody v Odoleně Vodě. Už dříve jí psal zamilované e-maily, když ho odmítla, vyhrožoval jí. Žena po útoku skončila s popáleninami obličeje a končetin v nemocnici.

Doporučujeme Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří D.

Jiří D. | Zdroj: Koláž iROZHLAS

„Zaútočil leptavou látkou a následně zmizel,“ přiblížila policejní mluvčí Hana Křížová útok, ke kterému došlo v pátek odpoledne na parkovišti společnosti Aero Vodochody v Odoleně Vodě. Policie posléze po muži – šestašedesátiletém Jiřím D. – vyhlásila pátrání.

VIDEO: Policie zatkla muže, který střílel v Bělehradské ulici. Hledali ho téměř pět hodin

Číst článek

Kriminalisté Jiřího D. hledali v bytě v pražské Libni, kde má hlášeno trvalé bydliště. Avšak bez úspěchu. Na místě se dokonce zranil jeden ze zasahujících policistů. „Tento muž měl na dveřích nainstalovaný nástražný střelný systém, a při vstupu došlo ke zranění sluchu jednoho ze zasahujících policistů,“ pokračovala Křížová.

Policisté podrobnosti o útoku žíravinou uvolnili po střelbě v Bělehradské ulici. Mají totiž za to, že jde o totožného útočníka. Jiří D. dříve působil jako konstruktér ve společnosti Aero Vodochody. Firma mu ale v roce 2015 kvůli nevhodnému chování neprodloužila smlouvu.

Po odchodu začal muž na Aero Vodochody veřejně útočit a pomlouval vedení společnosti na internetu. Firma se proto obrátila na Městský soud v Praze, který se jí v roce 2020 zastal. Jiřímu D. nařídil pomlouvačné příspěvky z internetu odstranit. Firmě měl také zaplatit jako odškodné milion korun, popsal loni server iDnes.cz.

Msta za vyhazov

U soudu rovněž vyšlo najevo, že obtěžoval jednu z pracovnic Aero Vodochody. Jiří D. jí nejdříve psal milostné e-maily a zval ji na schůzku. Když odmítla, začal jí podle serveru vyhrožovat a sledovat ji. Žena vypověděla, že z něj měla strach a snažila se mu vyhýbat.

Střelba na úřadu práce

V Bělehradské ulici v Praze v úterý dopoledne kolem 11. hodiny střílel zatím neznámý útočník. Policie pracuje s verzí, že by mohlo jít o Jiřího D., po kterém je vyhlášené pátrání, a to v souvislosti s poleptáním ženy ve středních Čechách. Při střelbě byla zraněná jedna žena, která odpoledne svým zraněním podlehla. Podle informací serveru iROZHLAS.cz policie muže po 15. hodině zadržela v Palackého ulici.

Verze Jiřího D. ovšem zněla tak, že do něj byla žena zamilovaná, on ale její city neopětoval. Tvrdil, že to byl i důvod, proč měla žena zařídit jeho vyhazov. Žena i společnost to ale odmítly. „Paní K. má u mě otevřený účet a jednou jí ho sečtu,“ řekl Jiří D. loni pro iDnes.cz.

Podle informací serveru iROZHLAS.cz jde přitom o tu samou ženu, kterou minulý pátek polil Jiří D. kyselinou na parkovišti Aero Vodochody. Mluvčí firmy Tereza Vrublová tuto informaci nepotvrdila, ani nevyvrátila. „Nemůžu vám k tomu nic říct. Policie nám dala jasné pokyny, že nemáme nic komentovat,“ uvedla.

Pracovnice společnosti po útoku utrpěla popálení na obličeji, rukách i nohách, jak pro Blesk.cz popsala mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová. „Po ošetření byla transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ řekla.

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme