Na Vinohradech je sedm stabilizovaných pacientů. ‚Jsme v šoku, snáší se to špatně,‘ říká mluvčí

Celkem 14 mrtvých a 20 zraněných. Taková je bilance útočníka, který ve čtvrtek střílel v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v centru Prahy. Po smrti je i sám útočník. Sanitky rozvezly zraněné do několika pražských nemocnic, o některé se starají také ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. „Pro nás je to samozřejmě naprosto šokující situace,“ řekla Radiožurnálu mluvčí nemocnice Tereza Romanová.

Rozhovor Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba na Filozofické fakultě

Střelba na Filozofické fakultě | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kolik zraněných a v jakém stavu k vám ve čtvrtek sanitky přivezly?
My jsme přijali celkem sedm pacientů se střelnými zraněními, z nichž tři byli ve vážném stavu, čtyři ve středně závažném stavu.

Policie identifikovala všech čtrnáct obětí střelby. Jednou je ředitelka Ústavu hudební vědy

Číst článek

Je teď někdo v ohrožení života? Jak jsou na tom?
V tuto chvíli jsou podle mých informací všichni stabilizovaní. Čtyři máme na ortopedii a tři máme na anesteziologicko-resuscitační klinice.

Jak to prožívají samotní zdravotníci, sestry, lékaři, kteří zraněné ošetřovali nebo operovali? Předpokládám, že se s ničím podobným v takovém rozsahu ještě nikdo z nich nesetkal.
Pro nás je to samozřejmě naprosto šokující situace. Nedobře se nám to všem snáší. Nicméně musím říct, že tým na anesteziologickém příjmu byl naprosto perfektní. I ostatní, kteří byli zapojeni, zvládli celou situaci úžasně. Ale je to šok. Je to něco, s čím nikdo z nás nepočítal, že by se mohlo stát.

Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme