Kriminalisté dokončili vyšetřování střelby na filozofické fakultě v Praze. Případ odložili

Kriminalisté uzavřeli prosincové případy střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vraždy v Klánovickém lese a vraždy v Hostouni. Uvedly to v pátek policie a Městské státní zastupitelství v Praze na sociální síti X. Podrobnosti zatím poskytovat nebudou, další informace by mohly být dostupné během příštího týdne.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 13:22 14. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba na Filozofické fakultě

Kriminalisté dokončili vyšetřování střelby na filozofické fakultě v Praze (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Kriminalisté ukončili prověřování útoku na Filozofické fakultě UK a dnešním dnem začínají doručovat poškozeným usnesení o odložení věci,“ informovala v pátek policie.

Městské státní zastupitelství v Praze doplnilo, že jde o případ spojený také s vraždou v Klánovickém lese a vraždou v Hostouni na Kladensku ve Středočeském kraji.

Zásah na filozofické fakultě. Nikdo z policistů nespáchal trestný čin, oznámil šéf inspekce

Číst článek

Městské státní zastupitelství v Praze, které na případ po celou dobu dohlíží, se nyní musí s finálním policejním usnesením podrobně seznámit. Další informace by mohly být dostupné příští týden.

„Neboť předpokládáme, že doručování usnesení o odložení věci by mělo být ukončeno začátkem příštího týdne, lze oficiální vyjádření očekávat též v průběhu příštího týdne,“ uvedlo městské státní zastupitelství.

Od střelby na filozofické fakultě uplyne 21. června půl roku. Útočník, student fakulty, loni 21. prosince v budově FF UK na Palachově náměstí zavraždil 13 lidí, čtrnáctý zemřel později v nemocnici. Mezi oběťmi byli studenti a pedagogové školy.

Dalších 25 lidí bylo zraněno, část velmi těžce. Střelbu pachatel zakončil sebevraždou. Jde o nejtragičtější takový případ v historii Česka. Ten samý útočník vraždil také v Klánovickém lese a středočeské Hostouni. 

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme