Policie pracuje s verzí, že střelec z filozofické fakulty vraždil i v Klánovicích, říká Vondrášek

Policie pracuje s verzí, že střelec z filozofické fakulty má na svědomí i muže a novorozence z Klánovického lesa. Uvedl to na tiskové konferenci u filozofické fakulty v Praze policejní prezident Martin Vondrášek. „Jsem přesvědčen o tom, že šlo o zcela náhodně vybrané oběti člověkem bez jakékoliv trestní minulosti,“ dodal.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Martin Vondrášek a ministr vnitra Vít Rakušan na místě střelby u Filozofické fakulty

Policejní prezident Martin Vondrášek a ministr vnitra Vít Rakušan na místě střelby u Filozofické fakulty | Foto: René Volfík | Zdroj: René Volfík

„Velice vážně pracujeme s tím, že útočník z filozofické fakulty má na svědomí i dvě oběti z konce minulého týdne v Klánovickém lese,“ řekl Vondrášek na tiskové konferenci.

„Osobně jsem mluvil s šéfem pražských kriminalistů. Provedli obrovské množství úkonů a nebylo v silách nikoho do čtvrtka zjistit totožnost podezřelého,“ doplnil.

Střelbu v Klánovicích nahlásila oznamovatelka v pátek 15. prosince poté, co uslyšela výstřely. Na místě našla policejní hlídka muže a novorozeně bez známek života.

Expert k tragédii na filozofické fakultě: ‚Uteč, ukryj se, bojuj.‘ Základní pravidla, jak se zachovat

Číst článek

Policie ČR na sociální síti X ve čtvrtek oznámila, že bezpečnostní pátrací akci na místě ukončila.

„Pokud jde o Klánovický les, tak není známé, že by oběti byly jakkoliv propojené s pachatelem. Jsem přesvědčen o tom, že šlo o zcela náhodně vybrané oběti člověkem bez jakékoliv trestní minulosti,“ dodal.

Krizová intervence

Policejní prezident také oznámil zřízení informační linky 974 823 158 v souvislosti se střelbou na fakultě. Informace budou poskytovat policisté, záchranáři, ale i sociální služby, kteří na lince provádí krizové intervence.

Vondráček dále na brífinku upřesnil, že je potvrzených 14 obětí hrůzného trestného činu. 25 lidí je zraněných, z toho 10 osob těžce.

Policejní prezident také oznámil zřízení informační linky 974 823 158 v souvislosti se střelbou na fakultě. Informace budou poskytovat policisté, záchranáři, ale i sociální služby, kteří na lince provádí krizové intervence.

„Vytváří se jmenné seznamy evakuovaných lidí, kterým se poskytuje krizová intervence,“ řekl na brífinku ministr vnitra Vít Rakušan.

„Policisté zachytili na internetu zprávy, že člověk měl být Ukrajincem. Není to pravda a jedná se velmi pravděpodobně o promyšlený útok ruské trollí farmy,“ vyvrátil dezinformaci Rakušan.

Ana Vavanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme