VIDEO: Policie zatkla muže, který střílel v Bělehradské ulici. Hledali ho téměř pět hodin

Policie zasahovala v centru Prahy v ulici Palackého. Podle informací serveru iROZHLAS.cz zadržela muže, který v úterý dopoledne střílel na úřadu práce na Vinohradech, což následně policie uvedla na svém twitteru. Zásahu se zúčastnilo několik policejních vozidel.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 19:00 29. 6. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah provedli policisté v civilu, jednalo se konkrétně o kriminalisty z Prahy 1. Na muže podezřelého z vraždy pracovnice na úřadu práce na Vinohradech zaklekli. Šéf pražské policie Tomáš Lerch uvedl, že při zásahu nebyl nikdo zraněn. „Bylo zjištěno, že dotyčná podezřelá osoba má u sebe nelegálně drženou střelnou zbraň. Dotyčný není držitelem legální zbraně,“ doplnil.

„Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vražda,“ uvedla policie na twitteru.

Za nasazení policistům na sociálních sítích poděkoval policejní prezident Jan Švejdar: „Děkuji všem policistům a policistkám, kteří se podíleli na vypátrání a dopadení střelce z Bělehradské ulice v Praze. Byla to neuvěřitelně precizní a rychlá práce pražské policie!“

Práci policie ocenil na twitteru také pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Vyzdvihl také fakt, že se zadržení muže podařilo za využití městského kamerového systému.

S ohledem na zadržení podezřelého muže Hřib také uvedl, že se obnovuje plný provoz magistrátu.

Střelba na úřadu práce

V úterý kolem 11. hodiny došlo ke střelbě v Bělehradské ulici. Pracovnice úřadu práce byla postřelena, zraněním později podlehla ve vinohradské nemocnici.

Policie pracuje s verzí, že se jedná o Jiřího D., po kterém bylo vyhlášené pátrání v úterý ráno, a to v souvislosti s poleptáním ženy ve středních Čechách.

Do pátrání policie zapojila i vrtulník.

Policie nejprve informovala, že jde o muže ve věku kolem 60 let, který měl černou tašku přes rameno a na hlavě kšiltovku. Později na twitteru uvedla, že pracuje s verzí, že by střelcem mohl být 66letý Jiří D.

Krátce před 15. hodinou na twitteru aktualizovala informace, že si muž po činu v centru Prahy zakoupil nové oblečení. Zachytily ho bezpečnostní kamery. Po nákupu měl na sobě bílou košili s modrými pruhy, černou kšiltovku s červeným kšiltem, bílé kraťasy a vysoko vytažené ponožky.

Vít Kubant, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme