Úřad práce v Bělehradské po střelbě znovu otevřel. Hlídá ho ostraha, pobočku monitorují policisté

Úřad práce v pražské Bělehradské ulici v pondělí po téměř čtrnácti dnech znovu otevřel. Na konci června v něm Jiří D. zastřelil pracovnici úřadu, se kterou vedl dlouholetý spor. Policie střelce zadržela o pět hodin později v Palackého ulici, k činům se doznal a spolupracuje. Pobočku teď hlídá ochranka, jak zjistil na místě server iROZHLAS.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad byl po útoku šestašedesátiletého střelce na skoro dva týdny uzavřen, lidé na jeho okno přinesli svíčky, vzkazy i květiny | Foto: Martin Štorkán | Zdroj: Český rozhlas

Msta byla motivem vraždy, kterou měl spáchat Jiří D. v centru Prahy, když na pobočce úřadu práce v ulici Bělehradská zastřelil místní pracovnici. Po střelbě na úřadě měl v plánu vyrazit se zbraní na třídní sraz, ve svém bytě pak nastražil na bytnou výbušný systém. V pátek 2. července poslal Jiřího D. Obvodní soud pro Prahu 2 do vazby.

Další terče Jiřího D.? Zbraň podle policie nastražil na bytnou, po vražedné střelbě se chystal na třídní sraz

Číst článek

Úřad byl po útoku šestašedesátiletého střelce na skoro dva týdny uzavřen, lidé na jeho okno přinesli svíce, vzkazy i květiny. V pondělí poprvé otevřel dveře a přepážky klientům, hned ráno tam bylo plno.

„Dneska tady byla ministryně, tak jsme tady, aby nás tu bylo víc,“ popsal jeden ze dvou členů bezpečnostní služby, kteří byli v úzké místnosti vidět. „A jsme tady i kvůli tomu, co se tu stalo, pokračoval muž v modré uniformě.

Den po střelbě v Bělehradské přišel policistům e-mail od neznámého odesílatele. Ten v něm požadoval propuštění obviněného. Ve zprávě policii vyhrožoval, že pokud se Jiří D. nedostane na svobodu, bude pokračovat v jeho činech.

Policistům přišel e-mail. Autor požaduje propuštění Jiřího D., jinak chce v jeho činech pokračovat

Číst článek

„Přijali jsme skrytá opatření, která z taktických důvodů nemůžeme blíže specifikovat, napsali tehdy policisté na twitteru.

Speciální bezpečnostní opatření nyní přijal i samotný úřad práce. „Došlo k personálnímu posílení ostrahy nejen v Bělehradské ulici, ale i na dalších pracovištích, napsala redakci mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

Úřad podle ní nově také úzce spolupracuje s policií i městskými strážníky. „Příslušníci obou složek kontaktní pracoviště úřadu práce pravidelně navštěvují a monitorují, popsala.

Vít Svoboda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme