Cizince, který v centru Brna vystřelil z plynové pistole, soud vyhostil. Druhý muž dostal pokutu

Soud rozhodl o vyhoštění 31letého cizince, který v pátek střílel v Lidické ulici v Brně z plynové pistole. Uvedla to v pondělí policie na svém webu. Případ řešila ve zkráceném řízení. Druhý cizinec, kterého zadržela v souvislosti se střelbou, dostal blokovou pokutu.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah policistů v Lidické ulici v Brně | Foto: Tomáš Kremr | Zdroj: Český rozhlas Brno

„Vyšetřování pátečního incidentu se střelbou v Lidické ulici jsme zpracovali ve zkráceném přípravném řízení. Toto jsme ukončili návrhem na potrestání. Soudce návrh na vyhoštění a propadnutí věci, nalezené plynové pistole a zásobníku s náboji, akceptoval,“ uvedl na webu mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Policisté zadrželi kvůli výstřelu v Brně druhého cizince. Zatím ho nemohli vyslechnout, byl podnapilý

Číst článek

Cizinec nebyl dříve trestán ani v Česku, ani ve své rodné zemi, a při vyšetřování spolupracoval. Vysvětlil, jak se k pistoli dostal a proč z ní střílel. Koupil si ji prý v pátek před incidentem. „Chtěl se s ní pochlubit a zároveň ji vyzkoušet. Přitom dvakrát vystřelil. Jednou v budově a následně ve dvorním traktu,“ sdělila policie. 

Muž musí Česko opustit do 27. prosince, vyhoštění platí na 18 měsíců. 

V souvislosti se střelbou policie zadržela i dalšího muže, a to 37letého cizince. Vyslechla ho až v neděli, protože kvůli silné podnapilosti nebyl schopen vypovídat. Nakonec dostal za přestupek pouze blokovou pokutu.

Páteční incident

Policie dostala v pátek po 13.00 oznámení, že se v Lidické ulici ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník.

Výstřel v centru Brna zalarmoval policii, zasahoval i vrtulník. Zadržený měl plynovou pistoli

Číst článek

Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy, velmi hustý provoz byl například v Bayerově ulici.

Kolem 16.00 policisté dali vědět, že dokončili prohlídku objektu a uvnitř nenašli žádnou ozbrojenou osobu. „Střelba uvnitř objektu nebyla mířená na konkrétní osobu. Pracujeme i s informací, že střelba nebyla vedena z ostré střelné zbraně,” napsala policie na twitteru.

Ředitel brněnské policie Martin Kotlan posléze řekl, že vyšetřovatelé hledají více mužů. „Ti muži tady v době příjezdu policejních hlídek, které okamžitě zajišťovaly objekt ze všech stran, nebyli. Nebyli v prostorách, které jsme prohlíželi zvenku ani uvnitř. Je to více než jeden muž. Shromažďujeme všechny podklady z okolí, svědecké výpovědi, kamerové záznamy a podobně, abychom je mohli vypátrat,” uvedl Kotlan.

„Nepředpokládáme žádné ohrožení veřejnosti. Mohla to být hloupost, klukovina. Ale i na takové věci jsme povinni reagovat,” doplnil ředitel.

pj, pak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme