Koho policie podezřívá ze střelby? ‚Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný,‘ říká jeho šéf

Jde o dvaačtyřicetiletého stavebního technika Ctirada V. Jeho totožnost Radiožurnálu potvrdily dva důvěryhodné zdroje, z fotografie ho poznal i Aleš Zygula, ředitel společnosti, v níž pracoval. „Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno, před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské. Víc o tom nechci mluvit,“ řekl.

Ostrava (Aktualizováno: 12:17 10. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvaačtyřicetiletý Ctirad V. loni v prosinci z bezprostřední blízkosti ranami do hlavy a hrudníku zabil sedm lidí a dva zranil | Zdroj: Policie České republiky

Pachatel zabil v ostravské nemocnici nejméně šest lidí a tři zranil. Podle prvních informací mířil na hlavu a hrudník. „Byl to tichý střelec, v krátké vzdálenosti se pustil do lidí,“ uvedl ředitel nemocnice Jiří Havrlant. Zároveň řekl, že všechny oběti byli pacienti.

Podle šéfa krajské policie Tomáše Kužela muž vraždil nelegálně drženou krátkou zbraní české výroby. Střelba trvala několik vteřin. „Přišel a vykonal své dílo,“ řekl šéf krajské policie Tomáš Kužel.

„Pachatel tohoto hrůzného činu je po smrti,“ řekl na tiskovém briefingu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) nejdříve sdělil, že muž je zraněný. To uvedl i Hamáček. Řekl, že při příjezdu policie muž jevil známky života, při převozu do nemocnice ale zemřel. Na twitteru tyto informace potvrdila i policie. Policie ho dopadla u Děhylova na Opavsku.

Muž měl v trestním rejstříku tři záznamy. Podle šéfa krajské policie Tomáše Kužela šlo o násilné nebo drobné majetkové trestné činy.

Premiér Babiš řekl, že s policií během pátrání spolupracovala matka pachatele. „Přišel domů a oznámil, že zastřelil lidi a že se jde zastřelit,“ dodal.

Článek pokračuje pod online reportáží:

Pátrání po autě

Policie v souvislosti se střelbou v Ostravě pátrala po podezřelém, který odjel z místa činu v Renaultu Laguna s poznávací značkou 9T57401. Poté, co automobil našla, se ozvala střelba.

Do akce se podle Kužela zapojily „stovky policistů“. Vyšetřovatelé nemají žádné informace o tom, že by pachatel s někým spolupracoval.

Okolí nemocnice je stále uzavřené. Ředitel nemocnice Jiří Havrlant řekl, že neštěstí se stalo kolem sedmé ráno na traumatologické ambulanci na poliklinice. Policie dojela na místo v 7.24. Na místě jsou i dva policejní vrtulníky.

Střelba v ostravské nemocnici je druhá nejtragičtější v historii Česka. V únoru 2015 zastřelil muž v restauraci v Uherském Brodě osm lidí a pak sebe.

Markéta Chaloupská, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme