Fotku čekárny po střelbě v ostravské nemocnici pořídil policista. Kdo ji zveřejnil, vyšetřovatelé neví

Autorem fotografie čekárny po střelbě v ostravské nemocnici je jeden ze zasahujících policistů. Serveru Seznam Zprávy to potvrdila ostravská policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Snímek vznikl vyfocením monitoru s kamerovým systémem. Jak se pak fotografie dostala na sociální sítě, policie podle mluvčí zatím neví.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice v Ostravě | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Provedeným šetřením jsme zjistili, že uvedená fotografie byla pořízena policistou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci přijímaných opatření a prováděného šetření k danému skutku,“ řekla Jiroušková.

Za výhrůžku pokuta 20 tisíc. Soud potrestal muže, který po útoku v Ostravě hrozil další střelbou

Číst článek

Kdo přesně fotografii zveřejnil, ale policie nadále zjišťuje. „Šetření však nadále probíhá, a to jak ze strany policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, tak rovněž odborem vnitřní kontroly,“ podotkla Jiroušková pro server Seznam Zprávy.

A protože se případem zabývá také odbor vnitřní kontroly, je možné, že fotografii zveřejnil nějaký policista.

Fotografie se na sítích objevila krátce po útoku Ctirada V. ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při kterém zemřelo sedm lidí. Na snímku je vidět čekárna, kde k incidentu došlo, leží v ní dvě z obětí a také jejich osobní věci.

Střelec z ostravské nemocnice použil speciálně upravenou zbraň. Podle policie se zasekávala

Číst článek

Střelec začal střílet v čekárně traumatologické ambulance nemocniční polikliniky v úterý ráno 10. prosince minulého roku. Čekající pacienty střílel z nelegálně držené a speciálně upravené zbraně z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku.

Zastřelil šest lidí a další tři zranil. Sedmou obětí se s odstupem dvou dnů stala žena, která utrpěla těžké zranění a byla v kritickém stavu. Z nemocnice se Ctiradovi V. podařilo odejít před příjezdem policie. Později spáchal sebevraždu v Děhylově na Opavsku, asi osm kilometrů od fakultní nemocnice.

Střelba v ostravské nemocnici je druhá nejtragičtější v historii Česka. V únoru 2015 zastřelil muž v restauraci v Uherském Brodě osm lidí a pak sebe.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme