Švejdar: Při pátrání po střelci z Ostravy policie zatkla pět nebo šest lidí, na které seděl popis

Policie při pátrání po útočníkovi, který v úterý v ostravské nemocnici zastřelil šest lidí a další tři zranil, zatkla pět nebo šest lidí. Seděl na ně popis, který vyšetřovatelé měli z kamerového systému. Jak ve čtvrtek řekl deníku Právo policejní prezident Jan Švejdar, všichni byli předvedeni, vyslechnuti a poté s omluvou propuštěni.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

p201912100297901_191210-105509_ada.jpeg

Policisté a zdravotníci před Fakultní nemocnicí Ostrava | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

„Věděli jsme, že pachatel měl střelnou zbraň, střílel, zavraždil a se zbraní utekl. Z kamerového systému jsme věděli jeho popis, a policie automaticky udělá to, že vyhlásí pátrání. Měli jsme fotku pravděpodobného pachatele, kterou jsme pustili ven, a požádali jsme o pomoc při pátrání, a v tom okamžiku se stalo, že policie zatkla pět nebo šest lidí, na které ten popis seděl,“ popsal policejní prezident.

Střelba v Ostravě: pozůstalí dostanou od města sto tisíc. Policie prošetřuje únik fotografie z místa činu

Číst článek

Švejdar se v rozhovoru znovu omluvil muži, jehož fotografii policie zveřejnila krátce po střelbě s tím, že jde o pachatele. Později ji stáhla, protože nešlo o střelce, ale důležitého svědka. „Stane se to a myslím si, že to každý normální člověk pochopí vzhledem k situaci, která tam byla,“ dodal.

Vyšetřovatelé podle něj zatím stále neznají motiv, který vedl muže k tomu, že na poliklinice ostravské nemocnice v čekárně traumatologické ambulance v úterý po sedmé hodině ranní zastřelil šest lidí, jednoho těžce a dva lehce zranil.

Útočník se víc než dvě hodiny po incidentu, těsně před tím, než ho policie zatkla, zastřelil.

Policejní prezident Jan Švejdar | Zdroj: Policie České republiky

Švejdar je spokojený s tím, jak jeho podřízení zveřejňovali informace o tragické události na sociální síti Twitter. „Myslím si, že jsme našli dobrou formu informování veřejnosti, která je správná a rychlá. Odezva je zatím nesmírně pozitivní. Policie má jediný problém, že nesmí pustit žádnou informaci, kterou nemá úplně ověřenou,“ dodal v rozhovoru pro deník Právo.

Jedinou výhradu měl k tomu, že první hodinu policie nezveřejnila žádnou informaci o tom, že se něco stalo. Podle něj se k tomu ještě policie vrátí a zhodnotí, co by šlo udělat směrem k veřejnosti lépe.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme