Střelec z filozofické fakulty zanechal doma v Hostouni dopis. Přiznal se v něm k vraždám v Klánovicích

Mladý student, který na pražské filozofické fakultě zavraždil čtrnáct lidí, nechal doma v Hostouni na Kladensku dopis. V něm se přiznal k dvojnásobné vraždě muže a dítěte v Klánovickém lese. Policie našla psaní minulý týden, informoval ve středu Deník N.

Hostouň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desítky policistů prohledávaly Klánovický les u Prahy

Desítky policistů prohledávaly Klánovický les u Prahy | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

„Mohu potvrdit, že jsme v Hostouni zajistili dopis, kde pachatel napsal, že spáchal útok v Klánovickém lese,“ řekl Deníku N bez dalších podrobností mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie již minulý týden potvrdila souvislost střelby na pražské univerzitě s dvojnásobnou vraždou v Klánovicích. Balistická expertiza prokázala, že zbraň nalezená v domě útočníka z filozofické fakulty střílela v Klánovickém lese.

‚Analyzujeme veškeré informace.‘ Policejní inspekce prověřuje zásah na filozofické fakultě

Číst článek

Policie také dál řeší přes 60 případů souvisejících se čtvrteční tragickou střelbou v Praze. Týkají se například schvalování činu na sociálních sítích. U 30 případů zná totožnost lidí.

Policie dostala ve čtvrtek po poledni informaci o tom, že mladý muž z obce Hostouň odjel do Prahy s tím, že si chce vzít život. O 25 minut později zjistila, že v Hostouni byl nalezen mrtvý otec podezřelého, po jeho synovi poté vyhlásila pátrání.

Policie zjistila, že muž bude mít přednášku v Celetné ulici v Praze. Evakuovala proto tamní budovu filozofické fakulty, střelba se ale následně uskutečnila v hlavní budově na náměstí Jana Palacha.

Střelec zavraždil 13 lidí, čtrnáctá oběť zemřela později v nemocnici. Dalších 25 lidí bylo zraněno, část velmi těžce.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme