Pacient postřelený ve vinohradské nemocnici zemřel. Policie obvinila 74letého muže z pokusu o vraždu

Čtyřiasedmdesátiletého pacienta, který v noci na sobotu postřelil ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze dva lidi, obvinili policisté z pokusu o vraždu. Zároveň chtějí navrhnout, aby byl vzat do vazby. Policie o tom informovala na twitteru. Jeden ze dvou postřelených pacientů zemřel, informovala Česká televize.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 20:18 9. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřiasedmdesátiletého pacienta, který v noci z pátku na sobotu postřelil ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady dva lidi, obvinili policisté z pokusu o vraždu | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Pětašedesátiletý pacient, který následkům zranění podlehl, se v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady léčil s onkologickým onemocněním.

Bezpečnostní opatření nelze zvýšit, říká po střelbě ředitel vinohradské nemocnice

Číst článek

„Když už to vypadalo, že tu nemoc překonal, že onkologická léčba byla úspěšná, tak byl zavražděn. Zemřel člověk, který se léčil v nemocnici, a ve snu by nikoho nenapadlo, že ho tam někdo zavraždí, citovala Česká televize syna zesnulého pacienta.

Chápu, že to jsou promile případů, ale před takovouto věcí se nemůžou zavírat oči. Systém musí být nastavený tak, aby se to nikdy nemohlo opakovat,“ dodal.

Případ už si do vyšetřování převzali kriminalisté z oddělení vražd. A 74letého muže obvinili z pokusu o vraždu. „Obviněný odmítl vypovídat a bude podán podnět na jeho vzetí do vazby,“ uvedli policisté na twitteru.

Legálně držená zbraň

Agentura ČTK s odkazem na nejmenovaný zdroj uvedla, že muž dva spolupacienty, kteří mu vadili, střelil do hlavy. Ten, který vyvázl s lehčím zraněním, měl při incidentu štěstí, neboť útočník střílel pod takovým úhlem, že se střela odrazila od lebky, uvedl zdroj.

Mluvčí nemocnice Jana Roubalová to nechtěla komentovat. „Nevyjadřujeme se ke zdravotnímu stavu pacientů,“ reagovala na dotaz serveru iROZHLAS.cz.

Informaci nepotvrdil ani mluvčí policistů Jan Daněk. „Motiv jednání je ve vyšetřování. Nemohu to potvrdit ani vyvrátit. Kriminalisté musí vyslechnout útočníka, což ještě neproběhlo,“ řekl s tím, že zatím není jasné, kdy k výslechu dojde.

K incidentu došlo v pátek po 23.00. Podezřelý, který podle Týdeníku Policie střílel legálně drženou zbraní, odzbrojily zdravotní sestry. Po sdělení obvinění zůstává muž v nemocnici pod dozorem policie.  

ako, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme