Střelec z vinohradské nemocnice zemřel ve vazbě. Zranil dva pacienty, jeden z nich nepřežil

Ve vazební věznici zemřel minulý týden 74letý muž, který v první polovině března střílel ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Uvedl to pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Muž měl postřelit dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Jeden z nich na následky zranění zemřel. Policie seniora obvinila z pokusu o dvojnásobnou vraždu, nyní stíhání zastaví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, který střílel ve vinohradské nemocnici, zemřel ve vazbě. (Ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Mohu potvrdit, že minulý týden podezřelý muž zemřel. Z tohoto důvodu dojde v nejbližší době k zastavení trestního stíhání,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Informaci přinesl server Blesk.cz.

Daněk pak pro iROZHLAS.cz doplnil, že šlo o přirozenou smrt. Muži hrozilo v případě odsouzení až dvacetileté vězení či výjimečný trest.

Střelbu na Vinohradech nic nenaznačovalo. ‚Byl to malý dámský revolver,‘ popsal přednosta hematologie

Číst článek

Pachatel střílel 8. března po 23. hodině na hematologické klinice ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Legálně drženou zbraní zranil dva spolupacienty. Útočníka podle policejního mluvčího následně odzbrojily zdravotní sestry.

Agentura ČTK uvedla, že muž dva spolupacienty, kteří mu vadili, střelil do hlavy. Přednosta hematologické kliniky Tomáš Kozák to ale již dříve odmítl.

„Žádné náznaky toho, že by mohl něco takového udělat, jsme u něj nepozorovali. Byl to pacient, který celý ten uplynulý den proležel, takže není jasné, jak je možné, že byl schopen něčeho takového,“ řekl pro Mf Dnes.

Ředitel: Zvýšit bezpečnost nejde

Policisté 74letého muže po incidentu ihned zadrželi. Obviněný podle nich odmítl vypovídat a soud ho později poslal do vazby.

První z postřelených incident přežil, druhý na následky svých zranění zemřel. Tento 65letý pacient se v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady léčil s onkologickým onemocněním.

„Když už to vypadalo, že tu nemoc překonal, že onkologická léčba byla úspěšná, tak byl zavražděn. Zemřel člověk, který se léčil v nemocnici, a ve snu by nikoho nenapadlo, že ho tam někdo zavraždí,“ citovala Česká televize syna zastřeleného.

Pacient postřelený ve vinohradské nemocnici zemřel. Policie obvinila 74letého muže z pokusu o vraždu

Číst článek

„Chápu, že to jsou promile případů, ale před takovouto věcí se nemůžou zavírat oči. Systém musí být nastaven tak, aby se to nikdy nemohlo opakovat,“ dodal.

Ředitel nemocnice Robert Grill Radiožurnálu řekl, že za poslední desítky let jde o první případ střelby v nemocnici Královské Vinohrady. A zvýšit bezpečností opatření podle něj nelze.

„Nemocnice musí být 24 hodin denně a 365 dní přístupná komukoli, kdo může být potenciálním pacientem. Zatím nejsou bezpečnostní opatření rozvinuta tak, abychom uměli eliminovat třeba vnos zbraní nebo výbušnin,“ upozornil.

„Areál tak velké nemocnice pavilonového typu, jako jsou Vinohrady, nelze úplně bezpečně utěsnit,“ dodal Grill.

Ocenění pro statečné sestry

Hlavní město poskytne na pět let MHD zdarma dvěma sestrám a jedné ošetřovatelce, které v březnu ve Vinohradské nemocnici odzbrojily pacienta, jenž postřelil dva další. Rozhodli o tom radní Prahy. 

„Rozhodli jsme se, že těmto třem statečným ženám přiznáme jízdné na MHD jako výraz obdivu a ocenění jejich statečnosti,“ uvedla radní Prahy pro zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).

Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že tento způsob obdarování považuje za lepší, než hodinky nebo podobné upomínkové předměty. Obdarování za statečnost v podobě jízdného zdarma podle něj město učinilo poprvé.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme