Střelec z Karlova náměstí policii zatím uniká

Policie stále pátrá po neznámém střelci z Karlova náměstí v Praze. V úterý tam zavraždil dvaatřicetiletého střihače televize Nova Michala Velíška, který se zastal napadené ženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přibližný portrét útočníka z karlova náměstí | Foto: ČTK

Policie zveřejnila také popis pachatele a vyzvala veřejnost, ať se s jakoukoli informací obrátí na příslušný policejní orgán. Podle pražské policejní mluvčí Ivy Knollové obdrželi vyšetřovatelé od svědků události desítky podnětů. "Řada osob zaznamenala ve svém okolí osobu podobnou popisu zveřejněném v médiích a informovala policisty."

Ředitel městské policie Vladimír Kotrouš připouští, že park na Karlově náměstí představuje určité nebezpečí. "Je to typické prostředí pro bezdomovce takového toho horšího ražení, tam konzumují alkohol, drogy, z toho pak samozřejmě vyplývá určitá násilná kriminalita."

Jsou to ale také pokusy o loupeže nebo znásilnění. Podobným nebezpečným místem je v metropoli například park před Hlavním nádražím.

Policie občany vyzývá k další spolupráci - před neznámým pachatelem ale varuje. Útočník má u sebe zbraň a zřejmě nebude váhat ji znovu použít.

Judita Hrubešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme