Střelec z Karlova náměstí policii zatím uniká

Policie stále pátrá po neznámém střelci z Karlova náměstí v Praze. V úterý tam zavraždil dvaatřicetiletého střihače televize Nova Michala Velíška, který se zastal napadené ženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přibližný portrét útočníka z karlova náměstí

přibližný portrét útočníka z karlova náměstí | Zdroj: ČTK

Policie zveřejnila také popis pachatele a vyzvala veřejnost, ať se s jakoukoli informací obrátí na příslušný policejní orgán. Podle pražské policejní mluvčí Ivy Knollové obdrželi vyšetřovatelé od svědků události desítky podnětů. "Řada osob zaznamenala ve svém okolí osobu podobnou popisu zveřejněném v médiích a informovala policisty."

Ředitel městské policie Vladimír Kotrouš připouští, že park na Karlově náměstí představuje určité nebezpečí. "Je to typické prostředí pro bezdomovce takového toho horšího ražení, tam konzumují alkohol, drogy, z toho pak samozřejmě vyplývá určitá násilná kriminalita."

Jsou to ale také pokusy o loupeže nebo znásilnění. Podobným nebezpečným místem je v metropoli například park před Hlavním nádražím.

Policie občany vyzývá k další spolupráci - před neznámým pachatelem ale varuje. Útočník má u sebe zbraň a zřejmě nebude váhat ji znovu použít.

Judita Hrubešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme