Střelec z kroměřížské sanitky čelí obvinění z pokusu o vraždu

Z pokusu o vraždu obvinila dnes policie muže, který v sobotu v Hulíně na Kroměřížsku napadl střelnou zbraní posádku rychlé záchranné služby. Podle mluvčí jihomoravských policistů Dagmar Bartoníkové podal vyšetřovatel návrh na vzetí do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranná akce | Foto: Záchranáři Žatec

Dvaačtyřicetiletého muže jedoucího v autě se snažila při kontrole zastavit v Holešově hlídka městské policie. Řidič ale na výzvu nereagoval a začal ujíždět, poté jízdu nezvládl a havaroval. Strážníci předali lehce zraněného řidiče posádce rychlé záchranné služby.

Při převozu do kroměřížské nemocnice se muž v Hulíně pokusil napadnout jednoho ze záchranářů. "Muž znenadání vytáhl revolver, kterým ohrožoval jednoho z členů posádky. Při krátkém souboji došlo k výstřelu, který směřoval do střechy sanitky," popsal událost mluvčí kroměřížské policie Luděk Remeš. Posádce se podařilo útočníka zpacifikovat a předala ho policejní hlídce.

Útoky na pracovníky záchranné služby nejsou v poslední době ničím výjimečným. Jen loni zaútočilo na zdravotníky 11 pacientů. Letos už 1. ledna napadli v Bezdružicích na Tachovsku členové rodiny posádku záchranného vozu, která chtěla odvézt ženu s gynekologickým krvácením do nemocnice. Zdemolovali sanitku, takže musel přijet nový vůz. Nikdo tehdy nebyl zraněn.

Opakované případy brutálních útoků na zdravotníky, hasiče a další záchranáře přiměly parlament k přijetí novely trestního zákona. Podle ní je od 1. ledna letošního roku útok na záchranáře považován za přitěžující okolnost. Soud se tak může při ukládání trestu přiklonit k horní hranici trestní sazby.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Renáta Prátová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme