Střelec ze záchranky ještě nebyl obviněn

Pachatel, který včera střílel v sanitce nedaleko Kroměříže, ještě nebyl obviněn. Kriminalisté z brněnského ústředí si podle mluvčího kroměřížské policie Luďka Remeše případ převezmou až zítra. Dvaačtyřicetiletý muž zatím čeká v cele předběžného zadržení na návrh vazebního stíhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sanitka, nakládání pacienta

Názory policistů na kvalifikaci činu se totiž podle mluvčího kroměřížské policie Luďka Remeše liší. "Protože my se domníváme, že se jedná o pokus trestného činu vraždy, kdežto policejní orgán příslušný, tedy Správy Jihomoravského kraje, má jiný názor. Tento kompetenční spor bude rozhodovat zítra na úrovni okresního státního zastupitelství, kdy okresní státní zástupce bude věc projednávat s krajským státním zástupcem a bude se určovat přesná právní kvalifikace."

Primář územní záchranné služby v Kroměříži Miloš Janoušek je přesvědčený, že je nutná změna zákona: "Mohlo by to skončit hůř, kdyby tam byl člověk, který není schopen tu situaci rychle vyhodnotit. Nemáme žádná opatření, někde prochází záchranáři kurzy sebeobrany, není to špatné, ale pokud tento stát bude fungovat jako právní stát, tak by k takovým věcem nemělo docházet."

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme