Střet osobního vlaku a posunovací lokomotivy v Praze způsobil škodu 100 milionů korun. Provoz je obnoven

Škodu za více než 100 milionů korun způsobil dopolední střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale odpoledne řekl, že srážka značně poškodila soupravu CityElefant.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie věc vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, napsala na síti X. Příčiny a okolnosti nehody na místě zjišťují i tři inspektoři Drážní inspekce.

Nehoda se podle zveřejněných fotografií stala u Vinohradského tunelu. Podle Drápala projel osobní vlak jedoucí Prahy do Říčan kolem návěstidla zakazujícího jízdu a následně se srazil se stojící lokomotivou.

„Jednotka Správy železnic provedla evakuaci asi 30 cestujících na nástupiště,“ uvedl mluvčí drážních hasičů Martin Kavka. Policie sdělila, že dechové zkoušky u strojvedoucích byly negativní.

Podle prvotních odhadů měly být škody na hnacích motorech vlaku minimální. „Nejprve hovořil odhad o 600 000 korunách. Později se zvýšil na sedm milionů korun, následně na 50 milionů a poslední odhad je více než 100 milionů korun,“ dodal Drápal.

Provoz na železnici nebyl kvůli nehodě přerušen, ale ve směru do Vršovic byl zhruba pět hodin výrazně omezen.

Vlaky jedoucí z Prahy nabíraly zpoždění, vlaky ve směru do Prahy byly z Hostivaře odkloněny přes Malešice, mimo Zahradní Město, Eden a Vršovice. Některé spoje mezi hlavním nádražím a Vršovicemi byly odřeknuty. Od 15.30 již vlaky jezdí bez omezení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme