Střety mezi demonstranty a policií nabírají na intenzitě

Z několika různých stran se demonstranti pokoušejí probít k pražskému Kongresovému centru, kde probíhají výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. V nuselských ulicích házejí po policistech zápalné láhve a dlažební kostky. Policie používá k odražení útoků vodní děla a slzný plyn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhou cestou ke Kongresovému centru je most nad nuselským údolím. Tam se demonstrantům podařilo rozebrat zátarasy z železných plůtků a snaží se policisty přetlačit či další bariéru prorazit. Ta je ale tvořena i obrněnými transportéry, takže průvod nijak nepostupuje.

Poslední proud demonstrantů se k místu zasedání přiblížil z jihu. Zní bubnování a písně, ale k útokům na policejní bariéru s obrněnými transportéry zde dosud nedošlo.

Častá jsou drobná zranění, ale první vážněji zranění se už objevují v nemocnicích. Většinou jde o pohmožděniny, způsobené dlažebními kostkami a o popáleniny. Jeden z demonstantů se po zásahu kostkou do hlavy neprobral z bezvědomí a jiný má zlomenou nohu. Mezi zraněnými ale převládají policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme