Střety mezi demonstranty a policií nabírají na intenzitě

Z několika různých stran se demonstranti pokoušejí probít k pražskému Kongresovému centru, kde probíhají výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. V nuselských ulicích házejí po policistech zápalné láhve a dlažební kostky. Policie používá k odražení útoků vodní děla a slzný plyn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhou cestou ke Kongresovému centru je most nad nuselským údolím. Tam se demonstrantům podařilo rozebrat zátarasy z železných plůtků a snaží se policisty přetlačit či další bariéru prorazit. Ta je ale tvořena i obrněnými transportéry, takže průvod nijak nepostupuje.

Poslední proud demonstrantů se k místu zasedání přiblížil z jihu. Zní bubnování a písně, ale k útokům na policejní bariéru s obrněnými transportéry zde dosud nedošlo.

Častá jsou drobná zranění, ale první vážněji zranění se už objevují v nemocnicích. Většinou jde o pohmožděniny, způsobené dlažebními kostkami a o popáleniny. Jeden z demonstantů se po zásahu kostkou do hlavy neprobral z bezvědomí a jiný má zlomenou nohu. Mezi zraněnými ale převládají policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme