Strojní fakulta ČVUT se proměnila v hudební klub. Studenti slavili 150. výročí

České vysoké učení technické v Praze má za sebou nezapomenutelnou noc. Studenti slavili 150 let od založení strojní fakulty a svojí a svojí „alma mater“ proměnili v hudební klub. První Studentská noc v historii ČVUT byla plná hudby, divadla a tance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova Fakulty strojní ČVUT v Praze | Foto: ČVUT

„Já jsem nadšený, přišlo strašně moc lidí. Je vidět, že mají zájem o techniku, mají zájem o ČVUT, a myslím, že se všichni skvěle baví,“ potvrzuje organizátor akce Hugo Kysilka to, co je patrné na první pohled.

Budova strojní fakulty se proměnila v taneční klub. Zvenku ji ozařují reflektory a i na chodbách a v laboratořích hrají světla všemi barvami.

Chodí, tančí a postávají tu stovky lidí. První studentská noc v dějinách ČVUT je v plném proudu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru studentské noci v budově Strojní fakulty ČVÚT v Praze přiblížil reportér Kryštof Benoni

„Jsem z toho poměrně překvapený, bál jsem se toho, že se tady něco zdevastuje. Další otázka je, jak to dopadne na ty studenty, kteří mají teď zkouškové období,“ strachuje se o budoucnost svých spolužáků jeden ze studentů strojní fakulty.

Na zkouškové období tu ale teď pravděpodobně myslí málokdo. Všeobecné veselí se zalíbením pozoruje i děkan fakulty František Hrdlička.

„Omladina je hlučná a ráda se baví, já jsem nebyl jiný. Když se tu tak procházím, tak to má docela příjemný ráz, řekl bych ten šmrnc, který to má mít,“ poznamenal.

Kdo si užil dost hudby a tance, měl možnost podívat se například na loutkové divadlo Buchty a loutky, výtvory studentského klubu architektů Olověný Dušan nebo ohňovou show.

Organizátoři Studentské noci chtěli ukázat, že České vysoké učení technické je moderní škola, ve které se mohou také bavit. Jestli oslava splnila svůj účel, prý nevědí. Jisté ale je, že příští rok, by si ji rádi zopakovali.

Kryštof Benoni Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme