Strojvedoucí založili sbírku na podporu kolegy z havarovaného Pendolina

Strojvedoucí z pražského depa začali sbírat peníze na podporu svého kolegy Jana Černého z Pendolina, které se minulou středu srazilo ve Studénce s kamionem. Černý je vážně zraněný, lékaři mu museli amputovat nohu. Kolegové doufají, že mu vybrané peníze pomohou vrátit se zpět do normálního života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zmařené životy a řada zranění způsobená srážkou Pendolina s nákladním automobilem oživily vzpomínky na podobný tragický náraz rychlíku do spadlé části mostu, ke kterému došlo před lety rovněž u Studénky | Foto: Drážní inspekce | Zdroj: ČTK

Podle předsedy odborářů pražského depa Jiřího Běhounka se zraněný strojvůdce před nehodou aktivně věnoval sportu. Běhounek proto doufá, že se mu Černý bude moci jednou nějakým způsobem znovu věnovat.

„Bude potřeba dalších pomůcek. Určitě přijde chvíle, kdy zjistíme, že nějaká ta pomůcka nebo rehabilitace stojí tolik a tolik korun. To by snad mohlo vyvolat jistou vlnu solidarity a tím pádem i pár dalších korun,“ říká Běhounek.

Účet se jménem „Strojvedoucí Honza Černý“ má číslo 4026277399/0800.

Peníze na něj vložené jdou výhradně na léčebné výlohy pro zraněného strojvedoucího.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme