Strojvůdce zemřel při nehodě nákladních vlaků u Želenic na Mostecku

Dva nákladní vlaky se srazily v noci na sobotu u zastávky Želenice na Mostecku. Souprava patřící společnosti Unipetrol Doprava narazila při rychlosti 57 kilometrů v hodině zezadu do stojícího vlaku Českých drah. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar, nehoda si vyžádala jeden lidský život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na železnici u zastávky Želenice na Mostecku | Zdroj: ČTK

"Při nárazu zahynul 52letý strojvedoucí společnosti Unipetrol Doprava. Vykolejilo třináct vozů Českých drah a lokomotiva Unipetrolu. Škoda v tuto chvíli ještě není vyčíslena. Nicméně je jasné, že zejména kvůli zničení přední části lokomotivy přesáhne jeden milión korun," informoval Neusar.

Drážní inspektor Miroslav Škoda, který situaci vyšetřoval přímo na místě nehody, zdůraznil, že žádných ekologických následků se není třeba obávat: "V 0.13 došlo k najetí na stojící vlak. Byly to prázdné uhlákové vozy, do nichž najel vlak s cisternami. Z větší části byly ložené. Jednalo se o propan-butan, ale ekologické škody jsme nezaznamenali. Cisterny jsou neporušeny. Škoda jde do miliónů."

Nákladní vlak Unipetrolu jel z Hněvic do Sokolova, stojící souprava ČD mířila z Kralup nad Vltavou do Mostu. Na místě zasahovali i hasiči. Provoz na trati mezi Bílinou a Mostem má být obnovena v noci na neděli.

Lenka Rákosová, Marián Vojtek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme