Zúčastním se i dalších inspekcí práce. Překvapilo mě, že je to považováno za zločin, říká Stropnický

Poradce ministryně práce a sociálních věcí Matěj Stropnický se v jejím doprovodu zúčastnil přepadové kontroly v severočeské firmě Edgewell. Posléze zveřejnil na internetu fotografie z inspekce a podle některých kritiků tím porušil zákon. Proč se inspekce účastnil? A jak akce souvisela s blížícími se volbami, ve kterých bývalý lídr Zelených kandiduje za ČSSD? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byl Matěj Stropnický.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Stropnický | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministryně Jana Maláčová v pondělí oznámila, že se ve čtvrtek zúčastní další kontroly Inspektorátu práce ve firmách. Zúčastníte se i vy?
Předpokládám, že ano. Rozhoduje o tom ale paní ministryně. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor s bývalým lídrem Zelených a momentálním kandidátem za ČSSD Matějem Stropnickým

Přikázala vám to?
Když jsme v pondělí plánovali program na zbytek týdne, tak jsem byl informován, že se mám zúčastnit.

Ptám se proto, že vaši účast na takové kontrole minulý týden a její prezentaci na sociálních sítích vám vyčítali opoziční politici, ale také někteří právníci a advokáti. Nechal jste si udělat právní analýzu, za jakých podmínek se můžete takové inspekce zúčastnit?

Trochu s nadsázkou musím říct, že jsem překvapený, že je za hrdelní zločin považováno to, že jsem navštívil továrnu za doprovodu jejího ředitele. Celou tu dobu, co jsme s paní ministryní byli v té továrně, tak byl pan ředitel na krok od nás. Teď z toho některá média dělají právní bitvu a toho já se nechci účastnit. 

Na druhou stranu, pokud jste tam přišel s cizineckou policií a inspektory práce na kontrolu, která je nějakým způsobem regulována, měl jste právo tam být?
Podle výkladu Ministerstva práce takové právo ministerstvo a kdokoliv, koho určí ministryně jako její doprovod, má.

Tomáš Pancíř, vla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme