Stropnický v seriálu poškodil obraz armády, řekla poslankyně. Je to fikce, reagoval ministr

Občanští demokraté neprosadili požadavek, aby se Sněmovna zabývala účinkováním ministra obrany Martina Stropnického (ANO) v jednom z dílů televizního seriálu Kriminálka Anděl. Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) Stropnický v roli detektiva udělal z vojáků dealery drog a vrahy. Žádala jeho omluvu. Ministr se ale omluvit odmítl s tím, že seriál je pouhá fikce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Stropnický | Foto: Filip Jandourek

Poslankyně Jana Černochová poukazovala na díl seriálu, ve kterém Martin Stropnický jako herec vyšetřuje vojáky, kteří se vrátili z Afghánistánu, kvůli obchodu s drogami. V citovaném díle například uvedl, že je mu "nějaká mise ukradená".

„Poškozuje obraz armády České republiky," uvedla Černochová na ministrovu adresu a žádala omluvu vojákům. Stropnický si ale nemyslí, že by se měl omlouvat.

„To, co se vysílá v televizi, to je fikce, to není život, to jsou svým způsobem pohádky pro dospělé. V roce 2014 by už mělo být jasné, že co se děje na plátně, je smyšlenka a stylizace,“ uvedl před poslanci.

Na žádost Českého rozhlasu o rozhovor ministr odpověděl prostřednictvím sms: „Už jsem s k té trochu absurdní situaci vyjádřil ve Sněmovně. Nezlobte se, ale já se nebudu účastnit té oblíbené hry, že někdo vykřikne spekulativní výrok a pak se v tom spousta lidí nimrá a vytváří tak jakési pochybné ‘téma‘, které žádným tématem není.“

Nad Stropnického účinkováním v dílu se už v pondělí pozastavil předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). „Poté, co jsem zaznamenal reakce vojáků na poslední epizodu, jsem si ji pustil a jsem v šoku. Pokládám ji za plivanec do tváře všech příslušníků Armády ČR. Je naprosto neuvěřitelné, že se k takové věci propůjčil současný ministr obrany,“ napsal na Facebooku.

Stropnický ve vyjádření na stránkách ministerstva obrany napsal, že chápe, že příběh mohl vyznít nevhodně a nešťastně a že se mohl některých vojáků dotknout. "A to mě rozhodně netěší. Vaší práce si totiž velice vážím," dodal.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme