Štrougalův proces odročen na únor

Soud s Lubomírem Štrougalem byl odročen. Jeden z klíčových svědků, bývalý vojenský prokurátor ze 60.let se k jednání nedostavil, a tak se v případu bude pokračovat 18.února. Obžaloba viní sedmasedmdesátiletého Štrougala z toho, že v březnu 1965 jako ministr vnitra překazil trestní stíhání skupiny příslušníků Státní bezpečnosti, podezřelých z vraždy tří lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Štrougal podle státní zástupkyně tehdy uložil svým podřízeným, aby ve vyšetřování případu nepokračovali. Bývalý premiér a ministr vnitra komunistického Československa se brání údajnému nařčení médii, že kryl vrahy.

Lubomír Štrougal k tomu řekl: "Poněvadž vrazi byli odsouzeni v roce 1953. Štrougal žaloval, respektive snažil se objasnit vážná podezření vůči vedoucím funkcionářům ministerstva vnitra od roku čtyřicet devět do roku šedesát, kteří podle mého názoru měli přispět k tomu, aby všichni přímí či nepřímí viníci byli spoluúčastni a byli obviněni".

Přehrát

00:00 / 00:00

L.Štrougal se hájí

"To byl cíl mé snahy, která skončila bohužel tím, že jsem byl odvolán v dubnu 1965", dodal Štrougal.

Vlasta Valentová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme