Struktura nové Poslanecké sněmovny by se příliš lišit neměla

Nová Poslanecká sněmovna by neměla příliš změnit současnou strukturu. Na tom, že má mít v podstatě stejný počet výborů a komisí jako doposud, se po dnešním jednání shodli představitelé jednotlivých parlamentních frakcí. Ve hře je například možnost zvýšení počtu dosavadních pěti místopředsedů dolní komory.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

"Ano, začali jsme diskusi i o vedení sněmovny, kde se rýsuje možnost pěti či šesti místopředsedů, podle toho, jak se vyřeší některé další věci, " potvrdil její končící předseda Lubomír Zaorálek z ČSSD.

O personálním obsazení vedení sněmovny ale dnes údajně zástupci všech stran nejednali. Občanští demokraté ale ústy dosavadního šéfa jejich poslanců Vlastimila Tlustého zdůraznili, že nalezení shody na šéfovy sněmovny je nyní rozhodujícím bodem.

"Pokud se tato dohoda nepodaří dosáhnout, tak to ovlivňuje možnost vyřešení i celé další řady otázek. Počty členů ve výborech, počty místopředsedů a podobně," vyjádřil se Tlustý.

Kateřina Jacques za Strany zelených potvrdila, že se jejich strana dohodla s lidovci na společném obsazování výborů, protože jejich šest poslanců zatím nemá nárok na samostatný klub. "Byť o to budeme usilovat změnou jednacího řádu a změnou zákona, ale to je něco, co můžeme očekávat nejdříve v listopadu," myslí si Jacques.

Návrhy, které zazněly, přednesou zástupci stran ve sněmovně svým politickým klubům a východisko se bude dál hledat příští týden v úterý.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme