Studená fronta přinese do Česka vichřici a sněhové jazyky

Teplý podzim definitivně končí, už v noci pocítíme první nápor zimy. Od severozápadu k nám začne proudit velmi studený vzduch a přinese sebou silný vítr, který bude na hřebenech Krkonoš, Jeseníků a Beskyd dosahovat v nárazech až síly vichřice. Na silnicích se mohou objevit sněhové jazyky a závěje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

posypový vůz | Foto: Hasičský záchr. sbor Zlínského kr.

Přes území České republiky přejde během noci směrem k východu další studená fronta. Za ní začne proudit velmi studený vzduch od severozápadu až severu.

Během dneška začne vítr zesilovat v Krkonoších, Jeseníkách a Beskydech. Na hřebenech může jeho rychlost dosahovat v nárazech 70 až 90 kilometrů za hodinu.

Čerstvý vítr bude vát i v noci na středu rychlostí 18 až 36 kilometrů za hodinu, na horách a v nárazech 70 až 90 kilometrů za hodinu. Během dne pak západní až severozápadní vítr zesílí na rychlost 32 až 47 kilometrů za hodinu, v nárazech na 70 až 90 kilometrů za hodinu, na horách mohou nárazy dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu.

Přeháňky budou během středečního odpoledne a večera od severozápadu přecházet ve sněhové. Na horách a Českomoravské vrchovině se při silném větru začnou tvořit sněhové jazyky.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na silný vítr platí od dnešních 12:00 do čtvrtečních 20:00 pro kraje Královéhradecký, Olomoucký a Moravskoslezský. Od středečních 06:00 pak platí i pro kraje Praha, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Liberecký, Ústecký, Vysočina, Jihomoravský a Zlínský.

Výstraha na sněhové jazyky a místy i zavěje platí od středečních 18:00 do čtvrtečních 20:00 pro kraje Karlovarský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Vysočina, Olomoucký a Moravskoslezský.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme