OBRAZEM: Připomeňte si, jak vypadalo místo železniční tragédie ve Studénce, kde zemřelo osm lidí

Za pád mostu na koleje a následnou havárii vlaku zatím nikdo potrestán nebude. Novojičínský soud zprostil viny všech deset lidí. V důsledku tragédie zemřelo v roce 2008 osm lidí, dalších 95 bylo zraněno.

Nový Jičín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havárie se stala 8. srpna 2008 ve Studénce na Novojičínsku na železniční trati číslo 270 spojující Prahu se severní Moravou. Vlak EuroCity Comenius jedoucí z Krakova do Prahy, který měl v té době přibližně desetiminutové zpoždění, narazil v 10.30 do ocelové konstrukce silničního mostu, jež se zřítila na trať.

Soud zprostil viny všechny obžalované v kauze železničního neštěstí ve Studénce

Číst článek

Strojvedoucí, který pád mostu zaregistroval v okamžiku, kdy byl vlak půl kilometru od něj, stačil použít rychlobrzdu a zpomalil tak soupravu ze 134 na 90 kilometrů v hodině. Lokomotiva a první čtyři vozy vlaku vykolejily, smetly i tři nákladní vagóny na sousední koleji.

Obžalovaným za obecné ohrožení hrozily tresty od tří do šesti let vězení. Při nehodě zahynulo šest lidí, čtyři ženy a dva muži, další muž ukrajinské národnosti zemřel později v nemocnici v Novém Jičíně. Osmou obětí se stala jedna ze zraněných cestujících z Polska, která zemřela v krakovské nemocnici 26. září 2008.

Při nehodě bylo také zraněno 95 lidí, z toho deset těžce, mezi nimi i strojvedoucí, který ale utrpěl jen lehká zranění, před nárazem se totiž stačil skrýt ve strojovně lokomotivy.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme