Student Agency se hodlá bránit proti výrokům některých hejtmanů

Šéf Student Agency Radim Jančura chystá trestní oznámení na tři sociálně-demokratické hejtmany. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu uvedl, že podá oznámení pro pomluvu na Michala Haška z jihomoravského kraje, Radko Martínka z pardubického kraje a hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radim Jančura, majitel dopravní společnosti Studen Agency | Foto: Student Agency

Žaloba souvisí se snahou společnosti provozovat regionální vlakovou dopravu v některých krajích. Většina z nich ale nakonec podepsala dlouhodobé smlouvy s Českými drahami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvacet minut Radiožurnálu s ředitelem společnosti Student Agency Radimem Jančurou.

"Všichni tři hejtmané proti nám útočí a mluví o tom, že si vybíráme rozinky, přitom jsme přinesli nabídku pouze na to, co sami chtěli. Tvrdí, že jsme dražší než České dráhy, což není pravda, protože známe ceny Českých drah, které byly uzavřeny minulý týden. Takže nám nezbývá než se bránit. Je to pro pomluvu vůči společnosti Student Agency," řekl ředitel společnosti Radim Jančura.

Chce proto podat trestní oznámení už zítra. Kvůli kritice vlakové dopravy v krajích přitom už Jančurovi vyhrožoval i poslanec za ČSSD.

Poslanec ČSSD údajně společnosti vyhrožuje

"Jediná výhružka byla, že pokud toho nenecháme, tak můžeme přijít o autobusové licence. Představil se jako poslanec ČSSD, vím, o kterého pána jde, jeho jméno neřeknu," řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Jančura.

"Museli jsme si okamžitě vzít platnosti všech licencí a ověřit, kdy končí, abychom o ně mohli včas požádat. Neboť je jakousi možností, že v případě kdy požádáme o novou licenci, tak úřad ač protizákonně může své rozhodnutí protahovat," dodal Jančura.

Ten také už minulý týden oznámil, že investuje několik milionů korun do reklamy, která bude o nevýhodném kroku krajů upozorňovat.

Petr Medek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme