Student, který nařkl Graubnera, byl vyloučen

Vedení teologické fakulty v Olomouci vyloučilo ze studií Václava Nováka, který podal dvě trestní oznámení na olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera v souvislosti se sexuálním obtěžováním ministrantů knězem Františkem Mertou. Fakulta oznámila, že Novák musel odejít kvůli nesplněným studijním povinnostem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Student ale tvrdí, že vyloučení je odvetou za zveřejnění citlivého případu s účastí nejvyššího moravského katolického hodnostáře. Podle fakulty se Novák nedostavil k zápisu do dalšího ročníku a svou neúčast ani v požadované lhůtě neomluvil.

Student ale tvrdí, že vyloučení je odvetou za zveřejnění citlivého případu s účastí nejvyššího moravského katolického hodnostáře. Podle fakulty se Novák nedostavil k zápisu do dalšího ročníku a svou neúčast ani v požadované lhůtě neomluvil. Novák ale prý už deset dnů před zápisem informoval studijní oddělení a poté i proděkanku, že kvůli své tíživé situaci, do které se dostal v souvislosti s kauzou kolem arcibiskupa Graubnera a pátera Merty, nemůže ukončit studium předchozího ročníku. Všude ho prý odkazovali na děkana, který jediný mohl rozhodnout o zápisu. Ten ale nebyl k zastižení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme