Student, který nařkl Graubnera, byl vyloučen

Vedení teologické fakulty v Olomouci vyloučilo ze studií Václava Nováka, který podal dvě trestní oznámení na olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera v souvislosti se sexuálním obtěžováním ministrantů knězem Františkem Mertou. Fakulta oznámila, že Novák musel odejít kvůli nesplněným studijním povinnostem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Student ale tvrdí, že vyloučení je odvetou za zveřejnění citlivého případu s účastí nejvyššího moravského katolického hodnostáře. Podle fakulty se Novák nedostavil k zápisu do dalšího ročníku a svou neúčast ani v požadované lhůtě neomluvil.

Student ale tvrdí, že vyloučení je odvetou za zveřejnění citlivého případu s účastí nejvyššího moravského katolického hodnostáře. Podle fakulty se Novák nedostavil k zápisu do dalšího ročníku a svou neúčast ani v požadované lhůtě neomluvil. Novák ale prý už deset dnů před zápisem informoval studijní oddělení a poté i proděkanku, že kvůli své tíživé situaci, do které se dostal v souvislosti s kauzou kolem arcibiskupa Graubnera a pátera Merty, nemůže ukončit studium předchozího ročníku. Všude ho prý odkazovali na děkana, který jediný mohl rozhodnout o zápisu. Ten ale nebyl k zastižení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme