Studenti se z kolejí domů vracet nemusí, oznámil Plaga. Odjezd jim přesto doporučuje, pokud je možný

Studenti nemusí opouštět vysokoškolské koleje, pokud to pro není možné či musí zůstat v karanténě. Změnu v opatření oznámil v úterý ministr školství Robert Plaga (za ANO). Informaci nyní komunikuje s rektory univerzit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„S ministerstvem zdravotnictví se nám podařilo dohodnout, že studenti, kteří se nemohou vrátit domů, mohou zůstat na kolejích. Stejně tak na nich zůstávají studenti v karanténě,“ napsal Plaga v SMS zprávě serveru iROZHLAS.cz a později i na twitter. Restrikce totiž původně ukládala všem studentům, kteří bydlí na kolejích a mají bydliště jinde v České republice, ubytování dočasně opustit. Jedinou výjimkou byli ti studenti, kteří mají státem uloženou pracovní povinnost.

Odjezd Plaga studentům přesto doporučuje. „Pokud možno, prosím všechny, aby se vrátili domů a omezili sociální kontakty,“ dodal.

Ministr školství společně s dalšími zástupci vlády v pondělí oznámil zpřísnění opatření v českém školství. Až do 2. listopadu musí všechna školská zařízení přejít na distanční výuku. Zavřeny zůstanou také školní družiny nebo internáty, zakázány jsou školy v přírodě.

Osobní přítomnost studentů je pak pouze povolena u zkoušek s účastí maximálně deseti osob. Výjimku mají obory všeobecného lékařství, zubního lékařství a farmacie.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme