Studenti se z kolejí domů vracet nemusí, oznámil Plaga. Odjezd jim přesto doporučuje, pokud je možný

Studenti nemusí opouštět vysokoškolské koleje, pokud to pro není možné či musí zůstat v karanténě. Změnu v opatření oznámil v úterý ministr školství Robert Plaga (za ANO). Informaci nyní komunikuje s rektory univerzit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství za ANO Robert Plaga

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„S ministerstvem zdravotnictví se nám podařilo dohodnout, že studenti, kteří se nemohou vrátit domů, mohou zůstat na kolejích. Stejně tak na nich zůstávají studenti v karanténě,“ napsal Plaga v SMS zprávě serveru iROZHLAS.cz a později i na twitter. Restrikce totiž původně ukládala všem studentům, kteří bydlí na kolejích a mají bydliště jinde v České republice, ubytování dočasně opustit. Jedinou výjimkou byli ti studenti, kteří mají státem uloženou pracovní povinnost.

Odjezd Plaga studentům přesto doporučuje. „Pokud možno, prosím všechny, aby se vrátili domů a omezili sociální kontakty,“ dodal.

Ministr školství společně s dalšími zástupci vlády v pondělí oznámil zpřísnění opatření v českém školství. Až do 2. listopadu musí všechna školská zařízení přejít na distanční výuku. Zavřeny zůstanou také školní družiny nebo internáty, zakázány jsou školy v přírodě.

Osobní přítomnost studentů je pak pouze povolena u zkoušek s účastí maximálně deseti osob. Výjimku mají obory všeobecného lékařství, zubního lékařství a farmacie.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme