Studenti musí nejpozději zítra odevzdat přihlášku k maturitě

Budoucí maturanti mají zítra poslední možnost podat přihlášku ke státní maturitě. Ta odstartuje na jaře příštího roku. Ředitel školy potom do 30. listopadu přihlásí své žáky ke zkouškám společné části do centrálního registru maturantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti | Foto: Tomáš Adamec

Do přihlášky žák napíše, jaké předměty si zvolil a v jaké úrovni obtížnosti - lehčí nebo těžší variantu. „Kloníme se k variantě, že si většina z nich vezme nižší variantu obtížnosti s tím, že si stejný předmět vezme jako nepovinný v té vyšší variantě,“ prozradila postup některých maturantů Jitka Kendíková, ředitelka pražského Gymnázia Jiřího Gutha Jarkovského.

Karel Dvořák, ředitel Středního odborného učiliště Ohradní v Praze řekl, že jeho žáci se rozhodují na základě maturitní generálky. „Ještě nejsou stoprocentně rozhodnutí, samozřejmě se rozhodují podle výsledků z generálky. Samozřejmě je to za pomoci učitelů, třídních učitelů a zástupce ředitele pro teoretické vyučování,“ podotkl.

Volba žáka je závazná a po 15. listopadu nesmí už nic v přihlášce změnit. Pokud navíc žák neuvede úroveň obtížnosti, nemůže zkoušky státní maturity konat v termínu, na který se měl hlásit.

Klára Bílá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme