Studenti Národohospodářské fakulty pražské VŠE protestují proti děkanovi Ševčíkovi

Desítky studentů Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze protestovaly proti děkanovi fakulty. Podle studentů odcházejí ze školy kvůli Miroslavu Ševčíkovi kvalitní učitelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoká škola ekonomicka v Praze | Foto: Ludek Ludek

David Lipka, odvolaný šéf jedné z kateder, Radiožurnálu řekl, že se Ševčík zbavuje lidí, kteří projevují vlastní názory.

„Já jsem od pana děkana neslyšel žádné důvody pro své odvolání, ani nikdo z mých kolegů, kteří byli odvolání z funkcí, neslyšel žádné důvody. Shodou okolností jsou to všichni lidé, kteří se buď podepsali pod nějakou petici, nebo otevřeně vyjádřili svůj názor,“ tvrdí Lipka.

Děkan fakulty Miroslav Ševčík kritiku odmítá, podle něj nebyly žádné akademické svobody porušeny. Z fakulty prý odešli jen lidé, kteří uznali, že jí způsobili finanční škodu.

„Všichni odešli na základě dohody o rozvázání pracovního poměru, kdy si tito pracovníci požádali sami, a dva z těchto pracovníků odešli poté, co jim bylo prokázáno závažné pochybení v souvislosti s vykazování pracovních cest,“ argumentuje Ševčík.

Květa Moravcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme