Studenti plzeňských práv si jedou vyslechnout do Prahy verdikt Dobeše

Ministr školství Josef Dobeš dnes definitivně rozhodne o osudu plzeňských práv. Akreditační komise v úterý rozhodla, že má fakulta skončit už v červenci a ne v říjnu, jak komise původně navrhovala. Konečné rozhodnutí je ale na ministerstvu školství. Ve hře je osud 1500 studentů. Mnozí proto odjíždí do Prahy protestovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

„Pan ministr si nechal udělat mnohé právní analýzy, které daly za pravdu tomu, že on skutečně může rozhodnout v náš prospěch. Jak to ve finále bude, uvidíme ráno,“ říká organizátor protestu Jakub Sivák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Většina studentů nedokáže pochopit, proč by to měli odnést hlavně oni. Všímá si v Plzni Lubomír Smatana.mp3

Zůstaneme! To hlásá transparent visící z budovy Právnické fakulty v Plzni. To samé by si přála i studentka Michaela, která nedokáže pochopit, proč by to měli odnést hlavně studenti:

„Když to budu brát osobně, tak vím, že my na to nemáme, abych zase studovala dalších pět let někde znova od začátku,“ přiznává se studentka.

Na straně studentů práv stojí i studenti Filozofické fakulty.

„Studenti budou trestáni za to, že mají ve vedení typicky úplatné Čechy. Může se to provalit kdekoli. Kdykoli jsou Češi ve vedení, tak můžou podlehnout a nechat se uplatit,“ popisuje své rozhořčení studentka Petra.

Protestní nápis na transparentu na budově plzeňských práv končí vykřičníkem. Zatím by si zasloužil otazník.

Ľubomír Smatana, Jakub Viliš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme