Česko 1:0 Rakousko

Studenti připravují další protesty proti vysokoškolským reformám

Studenti chtějí přitvrdit v protestech proti reformě školství, kterou připravuje ministerstvo Josefa Dobeše. Zástupci studentských komor deseti univerzit a vysokých škol se proto dnes v Brně dohodli na dalším společném postupu. Slibují nové pochody a další protesty ke konci měsíce, nevylučují ani celorepublikovou demonstraci. Navíc žádají o diskusi přímo premiéra Petra Nečase.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnští studenti vyšli do ulic na protest proti plánovaným reformám vysokého školství. | Zdroj: ČTK

Podle Pavla Troubila z akademického senátu Masarykovy univerzity už totiž studentům došla s ministrem Dobešem trpělivost.

„Od ministra školství už opravdu mnoho nečekáme, věříme v to, že tyto návrhy může odmítnout legislativní rada vlády. Věříme v to, že se k nim nepostaví pozitivně vláda jako celek. Pokud by k tomu došlo, věřím, že poslední instancí bude Parlament České republiky,“ uvedl Troubil.

Studenti protestují proti věcným záměrům zákonů o vysokých školách a o finanční pomoci studentům. Změny by podle zástupců vysokých škol mohly mimo jiné omezit samostatnost a samosprávu škol. Oba věcné záměry by teď měla projednat vláda.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme