Studenti prozkoumají novodobé dějiny v projektu Stopy totality

Občanské sdružení Zapomenutí přichází s projektem Stopy Totality. Stejně jako předchozí úspěšný projekt Zmizelí sousedé, kdy mladí lidé hledali lidi, kteří z jejich okolí zmizeli během druhé světové války, bude mapovat moderní dějiny Česka. Tentokrát se ale jeho účastníci zaměří na poválečné období.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve škole (ilustrační foto)

Ve škole (ilustrační foto) | Foto: European Commission Audiovisual service

„Osloví se školy a čeká se aktivita od samotných žáků. Minulé zkušenosti ukázaly, že jsou ochotni se zapojit. Učitelé jim přitom pomáhají jenom organizačně, koordinačně či nějakou radou. Jinak je to opravdu projekt pro žáky a studenty od 13 do 19 let,“ řekl jeden z organizátorů Peter Gabal.

Dodal, že organizátorům projektu jde o to, aby se žáci a studenti setkali z první ruky s informacemi o poválečné době, zejména 50. letech a počátku 60. let. Je to také netradiční forma výuky dějepisu, bezprostřednější než besedy na školách.

Eva Rajlichová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme