Studenti soutěží s projekty, které pomohou a zároveň vydělají

Mezinárodní soutěž pro vysokoškoláky Social Impact Award hodnotí zajímavé projekty, které dokážou zkombinovat společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou. Letos se poprvé účastní i Česko, pořadatelé již vybrali pět finalistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přednáška | Foto: Emanuel Macoun

Vítězná pětice projektů je velmi různorodá. Uspěly prodej produktů bez zbytečného používání obalů a jejich recyklace či centrum pro děti, které se dlouhodobě starají o nemocné rodiče.

„Dalším projektem je webová platforma pro individuální fundraising neziskovým organizacím, škola sociálního podnikání, která má školy naučit podnikat, a průvodcovské služby po Praze, kde budou provádět lidé bez domova,“ vypočítává nápady koordinátorka soutěže v Česku Lucie Lankašová.

Národní porota při výběru přihlížela především k sociálnímu dopadu a společenské misi projektů. Rozhodující roli hrálo i plánování projektu a jeho úroveň.

Česká republika se soutěže účastní poprvé. Do klání se přihlásilo celkem 32 českých projektů, za kterými stojí 80 lidí. Vítěz Social Impact Award bude vyhlášen 1. června ve Vídni.

Helena Berková, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme