Subjekty Koalice si rozdělily senátorské volební obvody

Předsednictva KDU-ČSL a US-DEU se v pondělí večer dohodly na rozdělení sedmadvaceti volebních obvodů pro podzimní volby do třetiny Senátu. Lidovci se budou ucházet o přízeň voličů ve dvanácti obvodech, z toho v šesti budou obhajovat mandát, a unionisté v patnácti. Ve třech letošních pražských senátních obvodech budou ve dvou kandidovat unionisté a v jednom lidovecký kandidát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z jednání předsednictev KDU-ČSL a US-DEU | Foto: Michal Kamaryt

KDU-ČSL a Unie svobody spojené do Koalice tak nebudou kandidovat společně jako do Poslanecké sněmovny, ale samostatně. Deklarují, že si vzájemně podpoří své kandidáty.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dvořák: KDU-ČSL a US-DEU

KDU-ČSL bude obhajovat senátorská křesla za obvody Rychnov nad Kněžnou, Žďár nad Sázavou, Znojmo, Vyškov, Brno-město a Uherské Hradiště. Do senátu budou kandidovat i v obvodech na Příbramsku, v Praze 1, Děčín, Frýdek-Místek, Přerov a Karviná.

Kandidáti za US-DEU budou soutěžit v obvodech: Cheb, Louny, Plzeň-město, Strakonice, Pelhřimov, Praha 5 a 9, Kladno, Česká Lípa, Trutnov, Kolín, Hradec Králové, Olomouc, Ostrava-město a Zlín.

Dohodu předsednictev obou stran má ještě schválit jejich širší vedení.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme