Sucha zvyšují nebezpečí vzniku požárů

Meteorologové varují před zvýšeným nebezpečím požárů. Na většině území totiž přetrvávají sucha a na situaci se patrně nic nezmění až do středy. Lidé by proto v přírodě neměli rozdělávat oheň, kouřit ani používat přenosné vařiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasičské auto | Foto: Jan Rosenauer

Žádná mimořádná opatření se podle mluvčího záchranného sboru Plzeňska Františka Vaška nechystají. "Hasiči budou sloužit normálně jako vždycky, pouze v případě, že by došlo k nějakému většímu počtu požárů, případně k rozsáhlejším požárům, by byly povolány zálohy."

Napilno už měli o tomto víkendu například hasiči na Vysočině. V závěru žní přibylo požárů obilí i slámy, hořelo také v lesích. Včasnými zásahy se podařilo uchránit stotisícové hodnoty. Například při požáru lánu obilí u Stříbrných Hor na Havlíčkobrodsku. K lesnímu požáru vyjížděli hasiči dnes u Rozsíčky na Jihlavsku.

Vysoký stupeň nebezpečí platí podle meteorologů prakticky pro celé Čechy i Moravu s výjimkou východočeského a karlovarského regionu. Série suchých dní bude pokračovat ještě v pondělí a v úterý, kdy nás čekají až třicetistupňová vedra, zato přeháňky se objeví jen ojediněle.

Obrat má přinést středa. Podle předpovědi bychom se měli připravit na déšť, přeháňky a místy i bouřky, v nichž ojediněle může napršet kolem 40 mm. Na východě území se srážky čekají jen místy.

Marika Táborská, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme