Nebezpečí požárů hrozí v 10 krajích Česka. Na vině je dlouhotrvající sucho a horko

V deseti krajích Česka hrozí nebezpečí požárů kvůli dlouhotrvajícímu suchu a horku. Největší problém je podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na severní polovině Čech a jižní Moravě. Zmírnění veder meteorologvé očekávájí až počátkem příštího týdne.

PRAHA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Teploty se budou do konce tohoto týdne na většině území republiky šplhat k 31 až 37 stupňům Celsia. „V oblasti vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou se bude nadále udržovat velmi teplý vzduch,“ uvedli meteorologové, podle kterých v souvislosti s tím zůstává na většině území Česka nebezpečí vzniku požárů. Až do odvolání platí v Praze a Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém a Jihomoravském kraji a nově i v částech Plzeňského, Zlínského a Olomouckého kraje.

Meteorologové: Vedro v Česku potrvá až do konce srpna. Neochladíte se ani ve Skandinávii

Číst článek

V regionech v západní polovině Česka platí do odvolání také upozornění na velmi vysoké teploty a na východě republiky na vysoké teploty. V horku by lidé podle meteorologů měli omezit tělesnou zátěž, nechodit odpoledne na přímé slunce a nenechávat na něm děti a zvířata, zejména ve stojících autech.

Doporučili dostatečně pít a proti slunci používat ochranné krémy a brýle a nosit pokrývku hlavy. Kvůli riziku požárů už některé kraje vydaly zákaz rozdělávání ohňů a některá města zakázala lidem i vstup do lesů, pohybovat se mohou jen po lesních cestách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme