Kvůli suchu hrozí v Česku vznik požárů. Praha zakázala rozdělávání ohně a kouření v parcích a lesích

Kvůli přetrvávajícímu nedostatku srážek hrozí v Česku vznik požárů. Nízký stupeň nebezpečí platí pro všechny kraje kromě Moravskoslezského, uvedli ve výstraze platné od sobotního dopoledne. Praha na výstrahu zareagovala a v sobotu v parcích, zahradách a lesích zakázala rozdělávat oheň a kouřit cigarety. Obává se vzniku požárů. Zákaz je platný do odvolání, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Praha (Aktualizováno: 13:07 20. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha na výstrahu zareagovala a v sobotu v parcích, zahradách a lesích zakázala rozdělávat oheň a kouřit cigaret (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Šponiar / CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Meteorologové ve výstraze doporučují nerozdělávat oheň v lese, nevypalovat trávu a neodhazovat nedopalky. Nárůst nebezpečí vzniku a šíření požárů se očekává v úterý, kdy začne foukat čerstvý jihovýchodní vítr, uvedli.

Zima byla sice bohatá na srážky, ale teplá. V nížinách je pořád sucho, říká bioklimatolog

Číst článek

Počasí v Česku ovlivňuje slábnoucí tlaková výše nad jižní Skandinávií. Slunečné a suché počasí s nedostatkem srážek v České republice bude pokračovat. Nejvyšší teploty o víkendu vyšplhají na 19 až 23 stupňů.

„Na začátku týdne se srážky budou objevovat jen ojediněle, v závěru týdne se už objeví na celém území a místy by mohly být i vydatnější,“ uvedli meteorologové.

Praha

Podle rozhodnutí pražského magistrátu lidé nesmí oheň rozdělávat ani ve vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa, na loukách a polích a v blízkosti skladů sena a slámy. Z nádrží určených pro hašení nesmí odebírat vodu.

Kouřit na rizikových místech mohou kuřáci pouze elektronické cigarety. Pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření, nesmí na železnici jezdit parní lokomotivy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme