Pražský magistrát i Středočeský kraj zakázaly rozdělávání ohňů i kouření kvůli suchu

V Praze se nesmějí kvůli suchu rozdělávat od neděle 30. června ohně. Opatření má zabránit vzniku požárů, před kterými v sobotu varovali meteorologové, a platí do odvolání, jak informoval mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Podobná situace je i ve Středočeském kraji, kde je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Zákaz se týká například lesů, polí či stohů slámy a sena. Informoval Ladislav Holomčík.

Praha (Aktualizováno: 20:09 29. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sucho trápí Česko už nějakou dobu a podle aktuální předpovědi se bude prohlubovat. Ilustrační foto | Foto: Anna Kottová

Zákaz se vztahuje vedle ohňů i na kouření, pořádání ohňostrojů nebo zapalování lampionů nebo pochodní a odhazování nedopalků nebo hořících předmětů v lesích, parcích, zahradách, polích a senících na území Prahy. Lidé současně nesmí odebírat vodu z nádrží určených pro hašení.

Teploty se v červenci budou pohybovat kolem 25 stupňů. Bude ale čím dál větší sucho

Číst článek

Kouřit na rizikových místech lze jen elektronické cigarety. A na železnici nesmí parní lokomotivy, pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření.

Sucho trápí Česko už nějakou dobu a podle aktuální předpovědi se bude prohlubovat.

Několik dnů za sebou navíc panují v republice tropické teploty a mírné ochlazení meteorologové očekávají v příštím týdnu. Trvalý déšť nečekají.

Středočeský kraj

Zákaz rozdělávání ohňů je reakcí na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který vzhledem k teplému a převážně suchému počasí varuje před zvýšeným nebezpečím vzniku požárů.

Auta kvůli nebezpečí požáru nyní nemohou zajíždět na polní cesty. „Zákaz neplatí pro vlastníky a uživatele zemědělských pozemků při jejich obhospodařování,“ dodal za Středočeský kraj Holomčík.

Kromě rozdělávání ohňů je zakázáno například také kouření, používání pyrotechniky, jízda parní lokomotivy nebo vypouštění takzvaných lampionů štěstí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme