Od prvního ledna začne platit novela zákona o pozemkových úpravách, má pomoci proti suchu

K úspěšnějšímu boji se suchem by měla přispět novela zákona o pozemkových úpravách. Začne platit od prvního ledna. Podle ministerstva zemědělství má reagovat na dopady klimatických změn.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstva nemají žádné informace o tom, že by v republice byly další obce, které by kvůli nedostatku vody zastavily prodej parcel. (ilustrační foto)

Novela by měla umožnit uspořádání pozemků tak, aby byla obnovená ekologická stabilita krajiny (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Současné úpravy pozemků suchu spíš nahrávají, upozornil biolog Vysoké školy ekonomické Oldřich Syrovátka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž Ireny Růžičkové

„Mohl bych uvést mnoho příkladů, kde lány zůstanou v celku, jenom se někde pod svahem vytvoří nějaká široká asfaltka, proti svahu se udělá betonový příkop, aby se bláto odvedlo někam do řeky.

Novela by měla umožnit uspořádání pozemků tak, aby byla obnovená ekologická stabilita krajiny, uvedl pro Radiožurnál mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

Novela proto zavádí možnost dělat pozemkové úpravy v případě potřeby řešení vodohospodářských více na sebe navazujících katastrálních územích, a lépe tak reagovat na změny vyvolané suchem.

V plánu je taky novela vodního zákona. Ta by měla začít platit do jara.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme