Sudetoněmecká křesťanská organizace si dala sraz v Česku

Desítky sudetských Němců míří do Plzně. O víkendu se tam uskuteční pravidelné setkání sudetoněmecké křesťanské organizace Ackermann Gemeinde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň chrám sv. Bartoloměje

Srazy vyhnanců, jejich potomků a příznivců se až dosud odehrávaly pouze na německém území. Teď se organizace podle jejího českého vedoucího, pátera Antona Otte, rozhodla tyto zvyklosti prolomit.

"O té myšlence jsme uvažovali už mnohem dřív, jestli by nebylo zajímavé naše setkání, které pořádáme každý třetí rok, uspořádat v Čechách. My tady nejsme cizí, my tady pořádáme nejrůznější akce už od roku 1991," řekl Otte.

Organizace počítá s účastí několika stovek lidí. Pozvala i hejtmanku Plzeňského kraje a primátora města Plzně. "Pan primátor nám přislíbil účast, ale na poslední chvíli ji musel odříct kvůli jiné, neodkladné věci," dodal páter Otte.

Ackermann Gemeinde není narozdíl od sudetoněmeckého Landsmanšaftu politickou organizací. Důraz klade hlavně na vzájemné smíření a odpuštění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český vedoucí sudetoněmecké křesťanské organizace Ackermann Gemeinde páter Anton Otte v Ranním interview Radiožurnálu

Igor Maňour, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme