SÚJB: Temelín bude spuštěn zřejmě ve čtvrtek

V nejbližších dnech by obsluha Jaderné elektrárny Temelín měla obnovit štěpnou reakci. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, dá se předpokládat že reaktor prvního bloku bude opětně vyveden na výkon v průběhu týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drábová dodala, že přesný termín opětovného spuštění temelínské elektrárny zatím nelze určit přesně, neboť v současné době probíhá řada provozních testů, které musí být všechny v pořádku. Měl by se pohybovat řádově v horizontu týdne.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost během testů po opravě zařízení nezaznamenal žádné problémy, které by tento úřad podle Drábové musely zajímat - tedy ohledně otázek jaderné bezpečnosti nebo radiační ochrany.

Mluvčí elektrárny Milan Nebesář upřesnil, že po úspěšně provedených provozních tlakových zkouškách primárního i sekundárního okruhu probíhá nastavování a uvádění bezpečnostních systémů do pohotovostního stavu. Blok je momentálně v režimu pět, což znamená rozmezí teplot primárního okruhu 60 až 150 stupňů Celsia.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme