SÚJB: Temelín bude spuštěn zřejmě ve čtvrtek

V nejbližších dnech by obsluha Jaderné elektrárny Temelín měla obnovit štěpnou reakci. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, dá se předpokládat že reaktor prvního bloku bude opětně vyveden na výkon v průběhu týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drábová dodala, že přesný termín opětovného spuštění temelínské elektrárny zatím nelze určit přesně, neboť v současné době probíhá řada provozních testů, které musí být všechny v pořádku. Měl by se pohybovat řádově v horizontu týdne.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost během testů po opravě zařízení nezaznamenal žádné problémy, které by tento úřad podle Drábové musely zajímat - tedy ohledně otázek jaderné bezpečnosti nebo radiační ochrany.

Mluvčí elektrárny Milan Nebesář upřesnil, že po úspěšně provedených provozních tlakových zkouškách primárního i sekundárního okruhu probíhá nastavování a uvádění bezpečnostních systémů do pohotovostního stavu. Blok je momentálně v režimu pět, což znamená rozmezí teplot primárního okruhu 60 až 150 stupňů Celsia.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme