Šumava dostala pod stromeček nového ředitele

Národní park Šumava bude od začátku roku řídit bývalý zmocněnec ministra pro soustavu Natura 2000 Alois Pavlíčko. Ve funkci nahradí odvolaného šéfa správy parku Ivana Žlábka. Ministr životního prostředí Libor Ambrozek vypsal na místo výběrové řízení. Chce, aby nový ředitel změnil metody hospodaření na Šumavě. S jeho výběrem je spokojena i ekologická organizace Hnutí Duha, která dlouhodobě kritizovala kácení kůrovcem napadených smrků na Šumavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Černé jezero | Foto: www.sumava.info

Aloise Pavlíčka dnes do funkce jmenoval ministr životního prostředí Libor Ambrozek. Jmenování Pavlíčka mu doporučila i výběrová komise. Radiožurnálu nový ředitel řekl, na co chce ve své funkci klást důraz. "Rozhodně bych se chtěl zaměřit na partnerskou spolupráci s obcemi a vůbec celým regionem. Druhá věc jsou úkoly jako je plán péče, který se vypracovává, a ministerské teze, které nejsou ještě hotové, a mohou doznávat určitého vývoje a změn."

Nový ředitel také prozradil, že není příznivcem kácení stromů napadených kůrovcem. "Pokud se jedná o bezzásahová území, tam se kácet bude jenom v těch výjimečných případech, kdy to budou vyžadovat mezinárodní dohody nebo pokud jsou tam třeba veřejné komunikace a tak dále."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme