Jak nadcházející summit omezí život v Praze? Policie doporučuje využívat k cestám veřejnou dopravu

Praha se připravuje na summit při českém předsednictví v Radě Evropské unie. Do Česka přijede přes 40 prezidentů a premiérů z celé Evropy. Bezpečnost v době summitu během čtvrtka a pátku zajistí stovky policistů z celé republiky. Lidé musejí počítat s omezením na Pražském hradě a některých dopravních tepnách.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, ilustrační foto

Letiště Václava Havla, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Lze očekávat, že při průjezdu vládních kolon dojde k částečnému omezení v dopravě, nicméně neplánujeme žádné uzavírky,“ ujišťuje řidiče první náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch.

Omezení v dopravě budou krátkodobá vždy při průjezdu kolony se státní delegací. Týkat se to bude hlavně ulice Evropská směrem od letiště do centra Prahy.

Na evropský summit do Prahy přijedou i lídři západního Balkánu nebo Británie, říká Bek

Číst článek

„Stejně tak v blízkosti Pražského hradu, případně na dalších páteřních komunikacích směřujících do centra hlavního města může dojít i k tomu, že budou policisté z pražské policie krátkodobě regulovat i semafory tak, aby byla zajištěna tzv. Zelená vlna pro hladký průjezd vozidel,“ vysvětluje náměstek Lerch.

Pražané musí počítat s částečnými komplikacemi v dopravě během obou dnů summitu. Policie proto lidem doporučuje, aby využili především městskou hromadnou dopravu.

Letiště omezení neočekává

Summit lídrů Evropské unie se dotkne i Letiště Václava Havla. Kvůli specifickým opatřením pro odbavení jednotlivých státních delegací se totiž můžou zpozdit některé lety. Běžné cestující ale žádná omezení na letišti nečekají.

Možné komplikace popisuje mluvčí letiště Klára Divíšková: „Z důvodu možných kolon v rámci summitu pouze cestujícím doporučujeme, aby si naplánovali cestu na letiště s dostatečným předstihem. Co se týká omezení provozu, tak tam žádné nenastane. Můžeme pouze očekávat opravdu jen drobná zpoždění.“

Už od včerejška je taktéž uzavřený celý areál Pražského hradu. Omezení potrvá do soboty. Otevřené zůstává Hradčanské náměstí, i tam ale provoz částečně omezí příjezd delegací.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme